Obradował zespół ds. zdrowia KWRiST

11 czerwca w Warszawie obradował Zespół ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W obradach uczestniczył ostrzeszowski starosta, przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego Lech Janicki. Na posiedzeniu kontynuowano dyskusję z poprzedniego spotkania zespołu poświęconą sytuacji pielęgniarek zatrudnionych  w domach pomocy społecznej. Ponadto pod obrady trafiły informacje Ministerstwa Zdrowia: na temat propozycji zmian w zakresie dyżurów aptek, na temat definicji „łóżka szpitalnego”, o pracach zespołów roboczych powołanych w obszarze spraw dotyczących ratownictwa medycznego, a także informacja o działaniach planowanych w zakresie zwiększania liczby lekarzy, dopuszczania do pracy lekarzy na zasadach modelu niemieckiego oraz zmian w zakresie nostryfikacji dyplomów.