AktualnościWszystkie

Obradował Zarząd Związku Powiatów Polskich

20 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się 1. W tym roku i 23. w VI kadencji Związku Powiatów Polskich posiedzenie Zarządu ZPP. W posiedzeniu uczestniczył Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki, który jest przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego.

Porządek obrad obejmował między innymi takie zagadnienia jak: perspektywy budżetowe powiatów w latach 2023-2024 – refleksje po spotkaniu z Ministrem Finansów, przygotowanie do Zgromadzenia Ogólnego ZPP (m.in. omówienie tez do stanowisk ZO w najistotniejszych obszarach funkcjonowania powiatów, w szczególności: finansów, edukacji, ochrony zdrowia, drogownictwa, publicznego transportu zbiorowego), a także obchody 25-lecia reaktywacji powiatów – omówienie planu spotkania jubileuszowego na Zamku Królewskim, inicjatywy lokalne.

W części będącej w dyspozycji Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy obrady zdominowała tematyka obniżających się dochodów samorządów. Poinformowani zostaliśmy o toczonych rozmowach z Ministrem Finansów. Przeanalizowano również sytuację szpitali powiatowych. Ponadto przyjęto informację o działaniach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz przedyskutowano dalsze najważniejsze kierunki działań Związku – relacjonuje starosta Lech Janicki.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content