AktualnościKonwent Powiatów Województwa WielkopolskiegoWszystkie

Obradował Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego

6 maja odbyło się e-posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego. Przewodniczący Konwentu Lech Janicki zaprosił na spotkanie dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Pawła Katarzyńskiego, który przedstawił starostom zamierzenia inwestycyjne na drogach wojewódzkich w 2021 roku.
Gościem Konwentu był również prezes Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych Maciej Kozik, który przygotował prezentację pt. „WOKiSS w warunkach pandemii w 2020 roku”. Najstarsze oraz największe stowarzyszenie samorządów – WOKiSS – wspiera jednostki samorządu terytorialnego w podnoszeniu ich efektywności w realizacji zadań publicznych, prowadząc działania edukacyjno-doradcze oraz informacyjno-wydawnicze. Ponadto ośrodek wspiera samorządy we wdrażaniu nowoczesnych narzędzi zarządzania oraz przy wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie. WOKiSS zrzesza w tej chwili 245 gmin i 30 powiatów. W ubiegłym roku podczas 700 szkoleń, ośrodek przeszkolił 33 tysiące osób.
Ostatnim gościem Konwentu był prezes Zarządu Stowarzyszenia Szpitale Wielkopolski, który omówił proces wdrażania Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.
Kolejne spotkanie starostów województwa wielkopolskiego odbędzie się za miesiąc.