Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego
Popularne

Obradował Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego

W dniach 27-28 sierpnia 2019 roku w Hotelu Behapowiec w Grodzisku Wielkopolskim, gościli Starostowie z Wielkopolski, którzy wzięli udział w Konwencie Powiatów Województwa Wielkopolskiego. Gospodarzem spotkania był Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński.

Starostowie dyskutowali o ważnych dla samorządów kwestiach. We wtorek, pierwszego dnia Konwentu, po powitaniu wszystkich przez Lecha Janickiego – Przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego – starostę ostrzeszowskiego, omówione zostały tematy dotyczące finansowania domów pomocy społecznej, sprawy cudzoziemców oraz sprawy bieżące dotyczące tegorocznego naboru wniosków przeprowadzonego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Odbyło się również spotkanie z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej na temat współpracy Państwowej Straży Pożarnej z samorządami. Dodatkowym punktem było zwiedzanie zmodernizowanego szpitala powiatowego oraz nowo wybudowanego Zespołu Szkół Technicznych. Drugiego dnia Konwentu, Starostowie rozmawiali na temat sytuacji finansowej Domów Pomocy Społecznej w Wielkopolsce, a także przedstawiono Program pomocy leczenia dzieci z porażeniem mózgowym. Ważnym tematem podczas spotkania była także sytuacja finansowa publicznej służby zdrowia za pierwsze półrocze. Rozmowy dotyczyły wielkopolskich szpitali powiatowych.