Konwent Powiatów Województwa WielkopolskiegoWszystkie

O wsparcie szpitali powiatowych

O wsparcie szpitali powiatowych w specjalistyczny sprzęt i środki ochrony osobistej zwrócił się do Marszałka Województwa Wielkopolskiego przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego Lech Janicki.
W swoim piśmie L. Janicki na podstawie przeprowadzonego rozeznania zwraca uwagę, że  w wielkopolskich szpitalach powiatowych występuje znaczne zróżnicowanie w poziomie zabezpieczenia w specjalistyczny sprzęt ochronny dla pracowników wykonujących swoje obowiązki.
W obliczu zagrożenia personel medyczny również szpitali powiatowych odważnie i z oddaniem niesie pomoc wszystkim potrzebującym i jest narażony każdego dnia na zakażenie koronowirusem. 
Wybuch epidemii stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Prowadzone działania w wielkopolskich szpitalach mające zminimalizować skutki przebiegu epidemii wymuszają konieczność zagwarantowania odpowiedniej ilości niezbędnego sprzętu oraz środków ochrony osobistej. Skutkuje to również znacznym obciążeniem finansowym tych placówek.  
W związku z tym wielkopolscy starostowie zwrócili się do marszałka o wsparcie również szpitali powiatowych w specjalistyczny sprzęt i środki ochrony osobistej niezbędne do bieżącego funkcjonowania. W obecnej trudnej i dynamicznej sytuacji byłoby ono bardzo cenne dla naszych placówek – podkreśla przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content