AktualnościWszystkie

O sytuacji pielęgniarek w dps

10 lipca odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w Warszawie. W obradach uczestniczył ostrzeszowski starosta Lech Janicki który przewodniczy Konwentowi Powiatów Województwa Wielkopolskiego.
Istotnym tematem posiedzenia było funkcjonowanie pielęgniarek w domach pomocy społecznej. Sytuacja płacowa pielęgniarek zatrudnionych w dps-ach jest bardzo trudna, ponieważ nie dotyczy ich ustawa o minimalnym wynagrodzeniu pracowników medycznych i najczęściej ich wynagrodzenie odpowiada minimalnej krajowej pensji. Obecna sytuacja jest skrajnie niesprawiedliwa  w kontekście płac, jakie otrzymują pielęgniarki zatrudnione w ZOL (zakładach opiekuńczo-leczniczych), a w domach pomocy społecznej – czytamy w notce opracowanej przez Związek Powiatów Polskich.
Ponadto Zespół ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej KWRiST omawiał kwestie ograniczenia dostępności do leków mieszkańców domów pomocy społecznej oraz sytuację szpitali powiatowych.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content