AktualnościWszystkie

O koronawirusie ponadpowiatowo

Dziś w południe odbyła się wideokonferencja poświęcona sytuacji epidemicznej w południowej Wielkopolsce. Do udziału w e-spotkaniu ostrzeszowski starosta Lech Janicki zaprosił starostów powiatów ościennych: kępińskiego, ostrowskiego i wieruszowskiego. Spotkanie stało się okazją do podzielenia się indywidualnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami starostów.
Za najistotniejsza sprawę starostowie zgodnie uznali podniesienie świadomości mieszkańców. Wszystko zależy od jednostki. Rozprzestrzenianie się wirusa powoduje w głównej mierze brak świadomości ludzi – podkreślał starosta kępiński Robert Kieruzal.
Już od soboty inspektorzy służb sanitarnych przeprowadzali kontrole przestrzegania zaostrzonych przepisów „antycovidowskich” przez restauratorów i mieszkańców; policja stosowała pouczenia wobec osób poruszających się w przestrzeni publicznej bez maseczek. Służby zapowiadają dalszy ciąg kontroli.
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu dzisiaj o godzinie 11:00 odnotowała w Wielkopolsce 1327 aktywnych przypadków Covid-19, w powiecie ostrowskim – 114, kępińskim 131 i 517 w powiecie ostrzeszowskim. Suma zakażeń wynosi 4457, a suma ozdrowień 2924.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content