AktualnościWszystkie

O jakości wody w wielkopolskich kąpieliskach

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny na podstawie wyników badań wody z kąpielisk wydał komunikat o jakości wody w 96 kąpieliskach i 17 miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli na terenie województwa wielkopolskiego, którą prezentujemy poniżej. Woda w kąpielisku OSiR przy ul. Kąpielowej w Ostrzeszowie nadaje się do kąpieli.
Jak informuje Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, w przypadku zmian jakości wody w kąpieliskach w sezonie będą wydawane stosowne komunikaty. Aktualne informacje o jakości wody w kąpieliskach można uzyskać bezpośrednio u organizatorów kąpielisk.
Jednocześnie Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przypomina, iż ze względu na możliwość występowania ujemnych skutków zdrowotnych, nie należy korzystać z kąpieli w wodach, które są mętne i mają zmienioną barwę, oraz ewentualnie zapach, co może świadczyć o silnym zakwicie glonów lub sinic w zbiornikach wodnych.
Szczegółowe informacje o kąpieliskach (nie tylko o jakości wody) zamieszczone są online na Serwisie kąpieliskowym funkcjonującym w postaci aplikacji internetowej na stronie https://sk.gis.gov.pl/

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content