Nowe gabinety lekarskie przy ostrzeszowskim szpitalu

Rusza remont budynku byłej przyszpitalnej pralni. Wczoraj zawarto umowę na wykonania zamówienia publicznego pod nazwą „Zmiana sposobu użytkowania budynku pralni na budynek zespołu ratownictwa medycznego i ambulatorium”. Umowę podpisał Andrzej Połomski w imieniu wyłonionej w drodze przetargu nieograniczonego, firmy PROJEKTOBUD Kępno oraz prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Marek Nowiński. Ze strony samorządu powiatowego w spotkaniu uczestniczył ostrzeszowski staroosta Lech Janicki, przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Maciejewski, wicestarosta Zofia Witkowska i skarbnik powiatu Czesław Mitmański.
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z wykonaniem zadania pn. „Zmiana sposobu użytkowania budynku pralni na budynek ratownictwa medycznego i ambulatorium”. W ramach zawartej umowy w budynku byłej pralni, obok ratownictwa medycznego, powstaną gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, rejestracja, poczekalnia dla pacjentów oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne i socjalne. Przewiduje się także wykonanie termomodernizacji całego obiektu. Całość ma być gotowa do  20 grudnia tego roku. Wartość prac wyniesie prawie milion złotych; cała kwota pochodzi z tegorocznego budżetu powiatu.
Jak wyjaśnia prezes OCZ Marek Nowiński, nowe gabinety będą rotacyjnie wykorzystywane przez lekarzy różnych specjalności.