AktualnościWszystkie

Nowa linia diagnostyczna w stacji kontroli pojazdów w ZS nr 2!

W stacji kontroli pojazdów przy Zespole Szkół nr 2 w Ostrzeszowie otwarto nowoczesną linię diagnostyczną. Uroczyste przecięcie wstęgi nastąpiło podczas ceremonii zakończenia roku szkolnego, z udziałem  przedstawicieli samorządu powiatowego, który jest organem prowadzącym szkoły ponadpodstawowe.
Linie diagnostyczne HEKA są elektronicznymi, płytowymi urządzeniami diagnostycznymi, które mogą być montowane w dowolnym warsztacie samochodowym bez konieczności dokonywania znaczących zmian w istniejącej infrastrukturze. HEKA nie wymaga instalacji siłowej, wystarczy 230 V, nie wymaga wykonywania specjalnych zagłębień w posadzce ani specjalnych zabezpieczeń BHP przy użytkowaniu.
Płytowe linie HEKA pozwalają w prosty i szybki sposób profesjonalnie sprawdzić pojazd w zakresie działania hamulców, ustawienia kół oraz wstępnie ocenić stan zawieszenia – w tym amortyzatory. Uzyskane wyniki w zakresie badania hamulców i ustawienia kół spełniają wymagania stawiane takim urządzeniom w stacjach kontroli pojazdów. Czas pomiaru łącznie z wydrukiem wynosi mniej niż 1 min. Pobór mocy – ok. 80 W.
Certyfikat ITS upoważnia Stacje Kontroli Pojazdów do wykorzystania urządzeń do badania hamulców i ustawienia kół we wszystkich pojazdach o DMC 3,5 t., w tym:
– samochodach osobowych
– samochodach dostawczych
– ciągnikach rolniczych
– busach
– pojazdach z napędem 4 x 4
– motocyklach
– przyczepach (w tym z podwójną osią, w przypadku zakupienia urządzenia HAK 400 służącego do badania nacisku na hak przyczepy)

Do końca czerwca w stacji kontroli pojazdów w Zespole Szkół nr 2 można nieodpłatnie sprawdzić działanie hamulców.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content