AktualnościWszystkie

Niepodległa, do hymnu!

Biuro Programu „Niepodległa” po raz piąty, zaprasza samorządy, instytucje kultury i szkoły do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada w samo południe, w ramach corocznej akcji „Niepodległa do Hymnu”.

Akcja wspólnego śpiewania Hymnu odbywa się od 2018 roku – została zainicjowana z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W I edycji wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.  Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie – w zeszłym roku wybrzmiał on w ponad 1000 miejsc.

Jak wziąć udział w tegorocznej akcji „Niepodległa do Hymnu”?

  • Zaplanuj i zorganizuj w swojej miejscowości wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada w samo południe.
  • Przed 11 listopada wejdź na stronę https://niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/ i kliknij znajdujący się pod mapą przycisk „Dodaj wydarzenie”.
  • Wypełnij formularz, wybierając wśród rodzajów wydarzeń akcję „Niepodległa do Hymnu”.
  • Wyślij formularz. Wydarzenie będzie widoczne na mapie po wprowadzeniu zgłoszenia przez administratora.
  • Podczas wspólnego śpiewania Hymnu w trakcie obchodów Narodowego Święta Niepodległości zrób zdjęcie i opublikuj je w mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu

 Więcej informacji o akcji dostępnych jest na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/zaspiewajmy-razem-11-listopada-niepodlegla-do-hymnu-juz-po-raz-5/

Ze strony można pobrać także specjalne plakaty i dzięki nim promować wspólnie akcję.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content