AktualnościWszystkie

Namalują Marszałki

Trwa XXI Ogólnopolski Plener Malarski im. Antoniego Serbeńskiego. W piątek opiekun artystyczny pleneru, prezes Okręgu Dolnośląskiego Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa we Wrocławiu prof. Jerzy Jerych spotkał się z ostrzeszowskim starostą. W spotkaniu uczestniczyła także wicestarosta Zofia Witkowska, artysta malarz Stanisław Babczyński, najmłodsza uczestniczka pleneru Hania Kotowska oraz kierownik ostrzeszowskiego Muzeum Regionalnego Mirosława Rzepecka i Jerzy Marek Szulczyński z Ostrzeszowskiego Centrum Kultury.

Podczas spotkania ustalono między innymi, że w ramach pleneru odbędzie się całodniowy piknik malarski w Marszałkach, by artyści mogli uwiecznić oryginalną architekturę zespołu folwarcznego – gmachu Domu Pomocy Społecznej, budynku gospodarczego oraz spichlerza i wozowni. Starosta zadeklarował pomoc w organizacji przedsięwzięcia.
XXI plener ruszył 18 lipca i potrwa do końca miesiąca. W drugiej połowie sierpnia odbędzie się wystawa poplenerowa prezentująca prace wykonane przez uczestników pleneru – są wśród nich zarówno profesjonalni twórcy, jak i plastycy amatorzy, i dzieci, i dorośli.

 

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content