AktualnościWszystkie

Najnowocześniejszy sprzęt medyczny dla ostrzeszowskiego szpitala

4 tiry sprzętu wartości prawie 3 milionów złotych trafiło do Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. Wszystko w ramach unijnego projektu „Poprawa jakości życia poprzez doposażenie Regionalnego Centrum Opieki Senioralnej przy OCZ w Ostrzeszowie i oddziałów szpitalnych w ramach restrukturyzacji OCZ jako zmniejszenie nierówności w zakresie stanu zdrowia i odpowiedź na trendy demograficzne”. Projekt wartości 2.913.202 zł uzyskał dofinansowanie w wysokości 2.078.078 zł z Wielkopolskiego regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Do naszego Centrum Opieki Senioralnej trafiły 32 najwyższej klasy łóżka z systemami terapeutycznymi. Spełniający światowe standardy sprzęt jest produkowany w Polsce – przez firmę ARJO z Komornik pod Poznaniem. Jak podkreśla Arkadiusz Glapka z ARJO, sprzęt, jaki trafił do ostrzeszowskiego szpitala umożliwia intensywną opiekę w najcięższych stanach. Łóżka zapewniają pacjentom pełne bezpieczeństwo i wygodę, odciążając jednocześnie personel pielęgniarski. Na przykład pielęgniarki nie będą musiały dźwigać pacjentów, ani schylać się wykonując potrzebne zabiegi – o wszystko zadba sterowany komputerowo sprzęt. Zastosowane w łóżkach materace zmiennociśnieniowe dzięki wbudowanym czujnikom same dobierają ciśnienie do wagi pacjenta i sterują mikroklimatem pod pacjentem. Zastosowane rozwiązania zapobiegają powstawaniu odleżyn, pozwalają zaprogramować rotację boczną pacjentów i umożliwiają opiekę nad pacjentami bariatrycznymi, a funkcja pulsacji pomaga w przepływie limfy. Oprócz łóżek, materaców zmiennociśnieniowych, pomp do materaców, OCZ otrzymał wózki transportowe, wózko-wanny, krzesła toaletowo-prysznicowe i specjalne panele prysznicowe, podnośniki kąpielowe, meble, lodówki, pionizatory, podnośniki mobilne dla pacjentów leżących i siedzących z systemem pomiaru masy ciała pacjenta, a także systemy do terapii naczyniowej stosowane przy zakrzepicy żył.
Jest to najwyższej klasy sprzęt umożliwiający długoterminową opiekę i zapewniający pacjentom dobre samopoczucie i godność osobistą.
W tej chwili trwają szkolenia personelu pielęgniarskiego ostrzeszowskiego szpitala – z Oddziału Medycyny Paliatywnej oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Jak wyjaśnia prezes OCZ Marek Nowiński, instalowanie sprzętu potrwa około dwóch tygodni (jest to skomplikowane i trudne zadanie ze względu na przebywających w szpitalu pacjentów).

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content