Nagrody Starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Na spotkaniu z dyrektorami oraz nauczycielami szkół ponadpodstawowcyh prowadzonych przez powiat ostrzeszowski (13 października) wręczono Nagrody Starosty Ostrzeszowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Z rąk starosty Lecha Janickiego, w obecności przewodniczącego Rady Powiatu Tomasza Maciejewskiego, wicestarosty Zofii Witkowskiej, członka Zarządu Powiatu ds. oświatowych Adama Mickiewicza, przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Dariusza Świtonia i sekretarza powiatu Ireneusza Jeziornego, nagrody przyjęli: dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Dariusz Grzesik oraz Donata Sokół,  Donata Rybczak i Maria Miguła, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Katarzyna Kokoszko-Hodyjas i Krzysztof Jędrzejak, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Beata Rybczyńska i Agnieszka Jończak oraz nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego Grażyna Roztocka i Mariusz Grzęda.
Kwiaty i upominki wręczono także emerytowanym dyrektorom: Wandzie Dubis i Stanisławowi Grzesiakowi oraz emerytowanemu inspektorowi ds. oświaty Lechowi Franczakowi.
Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 oraz nauczyciele: Katarzyna Kubiak-Moś, Robert Miguła i Sławomir Świstak-Trawiński, nagrody starosty otrzymali podczas uroczystej gali z okazji jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół nr 2, która odbyła się 12 października w sali widowiskowej Ostrzeszowskiego Centrum Kultury.
Mamy dobrą edukację, dobre szkoły na dobrym poziomie – podkreślił Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki życząc nauczycielom wiele zdrowia i sił oraz wszelkiej pomyślności. My ze swej strony dołożymy wszelkich starań, żeby Wam się lepiej pracowało – zapewnił starosta nauczycieli i dyrektorów.
Spotkanie stało się okazją do podziękowania pracownikom Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego: zastępcy kierownika Ludmile Cieślarczyk, Urszuli Bednarek, Katarzynie Nowak i Dagmarze Krajewskiej oraz Magdalenie Kowalczyk z Wydziału Organizacyjnego.