AktualnościWszystkie

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Powiat ostrzeszowski oferuje absolwentom szkół podstawowych pełen wachlarz możliwości podczas wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Licea ogólnokształcące, technika oraz szkoły branżowe przygotowały łącznie 1111 miejsc. Dotychczas 1025 uczniów złożyło wnioski o przyjęcie do szkół, dla których Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie jest organem prowadzącym. 824 z nich to mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego, 105 powiatu oleśnickiego, a 82 powiatu kępińskiego.

Największym zainteresowaniem w liceach ogólnokształcących cieszy się profil medyczny w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz turystyczno- przyrodniczy w II Liceum Ogólnokształcącym; popularnym kierunkiem kształcenia jest również Technikum Programistyczne oraz Informatyczne w Zespole Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej. W Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich największym powodzeniem cieszy się Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Organizacji Turystyki oraz Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej. Wśród Branżowych Szkół I stopnia najchętniej wybieranymi zawodami był fryzjer w ZS nr 1 oraz mechanik pojazdów samochodowych w ZS nr 2.

17 lipca o godzinie 12.00 zostaną opublikowane listy osób zakwalifikowanych
i niezakwalifikowanych do przyjęcia. Następnym krokiem kandydatów powinno być potwierdzenie woli podjęcia nauki poprzez dostarczenie do sekretariatu oryginałów świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Decydującym terminem będzie 24 lipca, kiedy to zostaną opublikowane w systemie
i szkołach listy osób przyjętych i nieprzyjętych.

Na początku sierpnia w każdej ze szkół rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content