AktualnościWszystkie

Na rzecz bezdomnych zwierząt

Powiat przystąpi do inicjatywy burmistrza Wieruszowa, dotyczącej wprowadzenia ustawy o obowiązkowym czipowaniu zwierząt oraz ich kastracji i sterylizacji.

Burmistrz Wieruszowa Rafał Przybył od długiego czasu, przy wsparciu stowarzyszeń, artystów i polityków, prowadzi prace nad wprowadzeniem ustawy o obowiązkowym czipowaniu zwierząt oraz ich kastracji i sterylizacji. Dokument jest już na ukończeniu. Aby wzmocnić przekaz przygotowywany jest cykl reklam społecznych z udziałem znanych aktorów. Pierwsza reklama zostanie nakręcona między innymi z udziałem Piotra Adamczyka oraz Joanny Szczepkowskiej  i będzie emitowana w telewizji oraz stanie się własnością każdego, kto będzie partycypował przy jej powstaniu.

Burmistrz Przybył wystosował do starostów, burmistrzów i wójtów list z propozycją włączenia się do inicjatywy mającej ograniczyć bezdomność zwierząt. W swoim piśmie Rafał Przybył odwołuje się nie tylko do wrażliwości adresatów na los osamotnionych psów i kotów, ale także do ilości pieniędzy jakie są rocznie przeznaczane na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami.

To nasze wspólne pieniądze. Wiem, że zaangażowanie we wprowadzenie wspomnianej ustawy zwróci się z nawiązką i przede wszystkim skończy niepotrzebne cierpienie czworonogów – podkreśla burmistrz Wieruszowa.

Propozycję włączenia się w akcję na rzecz wprowadzenia ustawy o czipowaniu zwierząt omówił dziś Zarząd Powiatu – zdecydował się partycypować w kosztach reklamy społecznej i wyasygnować z powiatowego programu ochrony środowiska oczekiwaną przez inicjatorów kwotę 1500 złotych. O szczegółach przedsięwzięcia starosta Dariusz Świtoń będzie jeszcze rozmawiał z burmistrzem Wieruszowa.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content