AktualnościWszystkie

Na remont wieży kościelnej w Bukownicy

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego udzielił Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba w Bukownicy dotacji na remont kościelnej wieży.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach budżetu na 2018 rok, udzielił Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba w Bukownicy, dotacji w wysokości 380 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont wieży kościoła  w Bukownicy. Całkowity  koszt realizacji tego zadania wyniesie 483 739 złotych. Dofinansowanie jest realizowane w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Ochrona zabytków  2018”. Strategicznym celem programu jest zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, realizowane poprzez konserwację i rewaloryzację zabytków nieruchomych i ruchomych oraz ich udostępnianie na cele publiczne. Kluczowe dla realizacji celów programu są zadania prowadzące do zabezpieczenia, zachowania i utrwalenia substancji zabytku, w ramach programu dofinansowania nie mogą zaś uzyskać projekty zakładające adaptację, przebudowę obiektów zabytkowych lub ich znaczącą rekonstrukcję.
Informację o udzieleniu dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla bukowieckiej parafii przyjął Zarząd Powiatu w Ostrzeszowie na swoim dzisiejszym posiedzeniu.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content