AktualnościWszystkie

Na powiatowych drogach

• Trwają prace na drodze Ostrzeszów-Rzetnia w ramach 1. konkursu Polskiego ładu (wartość projektu to 16 690 000 mln zł). Wykonawca – Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych – realizuje przełożenie chodnika, jak również budowę ciągu pieszo-rowerowego w Olszynie. Równocześnie trwają prace chodnikowe w Przytocznicy przy drodze Pustkowie – Doruchów.

• W związku z ogłoszeniem naboru wniosków na 2023 r. o dofinansowanie zadań polegających wyłącznie na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu z Rządowego Programu Rozwoju Dróg, samorząd powiatowy złoży wnioski na budowę  chodników  w ramach konkursu  na ogólną wartość  2 980 000 zł w miejscowościach: Czajków, Rejmanka, Doruchów, Mikstat, Kraszewice. Po pozytywnym rozstrzygnięciu konkursu zakłada się ich wspólną realizację z samorządami miejskimi i gminnymi powiatu ostrzeszowskiego. Zrealizowanie projektu w istotny sposób poprawi bezpieczeństwo pieszych na naszym terenie.

• Ogłoszono przetarg na realizację 2. konkursu Polskiego ładu dotyczącego inwestycji drogowych. W planie jest modernizacja odcinków 8 dróg powiatowych:
1. Droga nr 5594P Ostrzeszów – Zajączki, m. Myje,
2. Droga nr 5313P Namysłaki – Kaliszkowice Ołobockie,
3. Droga nr 5583P- Siedlików – Kaliszkowice Ołobockie,
4. Droga nr 5584P Przedborów – Bukownica,
5. Droga nr 5591P Kuźnica Bobrowska – Wyszanów,
6. Droga nr 5595P Przytocznica – Doruchów,
7. Droga nr 5592P Doruchów – Bobrowniki,
8. Droga nr 5587P Palaty – Dębicze m. Dębicze.
Razem: ok. 14 km.

• W okresie zimowym, oprócz posypywania i odśnieżania dróg powiatowych, pracownicy Obwodu Drogowego wykonali własnym sprzętem poniższe prace:
– wycięto krzewy w pasach drogowych na długości 55 km,
– wykonano remont bieżący dróg masą na zimno (22 tony),
– wykonano remont bieżący dróg masą na gorąco (17 ton).

Remonty dróg będą trwać nieprzerwanie aż do całkowitej naprawy nawierzchni – podkreśla kierownik Wydziału Zarządzania Drogami Powiatowymi Starostwa Powiatowego Wiesław Dombek.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content