„Moje miejsce, mój czas 2017–2023” – Galeria na Rynku

Od dzisiaj na ostrzeszowskim rynku można oglądać wystawę Moje miejsce, mój czas 2017-2023. Powstała ona z wybranych zdjęć laureatów pięciu edycji Regionalnego Konkursu Fotograficznego dla Młodzieży organizowanego przez Stowarzyszenie Regionalny Ośrodek Dokumentacji WIEŻA 1916 przy współpracy władz miasta i powiatu oraz instytucji kultury. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży naszym regionem, inspiracja do twórczego sposobu realizacji własnych pomysłów z wykorzystaniem współczesnych środków rejestracji obrazu oraz rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej. Prezentowana ekspozycja wpisuje się w kilkuletni cykl dokumentalnych wystaw i publikacji Stowarzyszenia ROD WIEŻA 1916 o historii Ostrzeszowa i okolicy – miejscu określonym przez Stanisława Czernika jako Okolica Autentyzmu, a przez Mariana Pilota nazwanym po prostu Matecznikiem – podkreślają organizatorzy – Stanisław Kulawiak i Grzegorz Kosmala.

Autorzy zdjęć: Julia Andrzejewska, Paulina Biel, Diana Ciachera, Amelia Dolata, Maria Dukała, Wojciech Gałęcki, Krzysztof Hudzik, Oliwier Kłos, Piotr Kosmala, Kornelia Kozłowska, Wiktor Kubczak, Wiktoria Kuc, Julia Maciejewska, Piotr Maciejewski, Kornelia Majdzińska, Julia Mądra, Magdalena Mencel, Anita Mikołajczyk, Kaja Płaczkowska, Martyna Rudnik, Laura Schumacher, Lena Skiba, Michalina Skorupska, Julia Wieścicka, Julia Zaremba.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Regionalny Ośrodek Dokumentacji WIEŻA 1916, Ostrzeszowskie Centrum Kultury im. Antoniego Serbeńskiego

Partnerzy: Powiat Ostrzeszowski, Zespół Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie

Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów.

Wystawę można oglądać do 30 października.

(fot. Grzegorz Kosmala)