AktualnościWszystkie

Mobbing w ngo

Otrzymaliśmy bardzo ciekawe materiały od zespołu projektu Działasz Szanujesz Nie Mobbingujesz, którymi chcemy się z Państwem podzielić.

Szanowni Państwo,

Temat mobbingu i dyskryminacji w polskich organizacjach pozarządowych nie jest zjawiskiem rzadkim. Mimo, że wydawałoby się, że organizacje społeczne są tymi bardziej empatycznymi, wrażliwymi na drugą osobę, to jednak polska praktyka pokazuje, że działania przemocowe mają miejsce w polskich organizacjach.

Jedną z pierwszych medialnie nagłośnieniowych  takich spraw była dyskryminacja i mobbing w Stowarzyszeniu Wiosna z Krakowa (znaną powszechnie z inicjatywy Szlachetna Paczka). W tym roku ten niechlubny rozgłos zyskało kilka warszawskich NGO.

Dlatego uważamy, że bardzo istotnym aspektem zapobiegania takim zjawiskom są działania edukacyjne i wzrost świadomości – zarówno osób zarządzających organizacjami, jak i pracowników. Bo mobbingu doświadczamy nie tylko od przełożonych, ale również od współpracowników – kolegów i koleżanek „zza biurka”.

Stąd też gorąco zachęcamy Państwa do lektury wywiadu, który ukazał się na ngo.pl pn. Mobbing to moje doświadczenie  https://publicystyka.ngo.pl/agata-gnat-mobbing-to-moje-doswiadczenie

Zapraszamy również do lektury raportu z badania polskich NGO dotyczących aspektów dyskryminacji i mobbingu w miejscu pracy. Badanie zostało przez nas  (Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides oraz Fundację Ajkum) przeprowadzone w 2022 roku. Rezultaty badania w skróconej (streszczenie) i pełnej wersji dostępne są tu:

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania – prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny (608 587 131).

Z wyrazami szacunku

Zespół projektu Działasz Szanujesz Nie Mobbingujesz
Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej
Bona Fides (Bona Fides Association)
40-009 Katowice ul. Warszawska 19
Tel./faks. (32) 203 12 18
www.bonafides.pl


Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content