„Młodzi przedsiębiorcy na start” – uczniowie „Troty” mają tytuł finalistów!

50 uczniów z liceów i techników  z 11 szkół naszego regionu, w tym Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie, wzięło udział w finale konkursu „Młodzi przedsiębiorcy na start” organizowanego przez Wyższą Szkołę Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi. Finał konkursu oraz gala podsumowująca odbyła się w Kaliskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Naszą szkołę reprezentowały wyłonione w etapie szkolnym konkursu uczennice z klasy trzeciej Technikum Rachunkowości: Paulina Kosmala, Zuzanna Walczybok, Aleksandra Cempel, Wiktoria Matuszewska, Katarzyna Gruchot oraz Amelia Otwiaska, które pracowały pod opieką nauczycielki przedmiotów ekonomicznych Bożeny Wasielewskiej. Etap finałowy polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu szeroko pojętej wiedzy ekonomicznej. Reprezentantki „Troty” uzyskały tytuł finalistek tego konkursu. W nagrodę otrzymały certyfikaty uprawniające do zwolnienia z opłaty rekrutacyjnej w Wyższej Szkole Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi oraz do zniżki w opłacie czesnego przez pierwsze 3 miesiące nauki. Uroczystą galę uświetnił swoją obecnością rektora dr Paweł Kaczorowski oraz dziekan dr Paweł Kubiak.

Serdecznie gratulujemy finalistkom i ich nauczycielom!