Miejsce rekreacji przy I LO – podpisano umowę

Jak informowaliśmy, przy boisku sportowym w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrzeszowie powstanie teren rekreacyjny – powiat ostrzeszowski pozyskał znaczne dofinansowanie na zrealizowanie projektu polegającego na wykonaniu trybun przy istniejącym boisku, utwardzeniu powierzchni pod trybunami i dojścia do trybun oraz montażu dwóch stanowisk do gry w szachy.
Całkowita wartość urządzenia terenu rekreacyjnego przy I LO wyniesie 84 000 złotych, a poziom dofinansowania w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wyniesie 53 449 złotych, drugą część wygospodaruje ze swojego budżetu samorząd powiatowy.
Procedurę wyboru i oceny projektów polegających na budowie i przebudowie niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego prowadziła Rada Stowarzyszenia Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania.
16 kwietnia została podpisana umowa o przyznaniu dofinansowania urządzenia terenu rekreacyjnego przy boisku sportowym w I LO. Umowę podpisali: wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki, wicestarosta Zofia Witkowska, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Czesława Mitmańskiego. Dokument podpisano w obecności posła na Sejm RP Andrzeja Grzyba, członka Zarządu Powiatu Adama Mickiewicza oraz dyrektora I LO Michała Błocha.

Od lewej: Andrzej Grzyb, Krzysztof Grabowski, Lech Janicki, Zofia Witkowska, Michał Błoch