Międzynarodowy Sojusz na rzecz wspólnoty i pokoju w Europie

Przedstawiciele samorządów polskich, niemieckich, ukraińskich i francuskich podpisali wczoraj (4 lipca) w Homburgu w Niemczech Międzynarodowy Sojusz na rzecz pokoju i wspólnoty w Europie. Wśród sygnatariuszy znalazł się Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki.

W Europejskim Roku Młodzieży, z niezłomną wolą przyczynienia się do trwałej integracji europejskiej, do wspólnoty i do pokoju w Europie poprzez niezmiennie dobre i partnerskie relacje na szczeblu gminnym i powiatowym , my niżej podpisani przedstawiciele i delegaci zaangażowanych regionów zawieramy w obliczu wojny na Ukrainie Międzynarodowy Sojusz Na rzecz pokoju i wspólnoty w Europie.
Czynimy to ze świadomością swojej odpowiedzialności samorządowej, aby poprzez aktywne promowanie intensywnego uczestnictwa obywatelskiego mieszkańców na swoich obszarach i poza nimi jeszcze bardziej niż wcześniej zainspirować ideą Trójkąta Weimarskiego i wspólna Europą, aby promować więź, a tym samym na zawsze przyczynić się do trwałego pokoju i do pomyślności społeczności zaangażowanych narodów i w Europie. – czytamy w tekście dokumentu.

(fot. Powiat Jarosławski)