Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w DPS Marszałki

Słońce, muzyka, taniec plus solidna dawka radości – to formy terapii, jakie zaordynował Dom Pomocy Społecznej w Marszałkach uczestnikom imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Dzień ten świętowano pod hasłem „Dzień pyra u seniora”. Na pyry z gzikiem do Marszałek przybyli zaprzyjaźnieni seniorzy z Kępna (klub seniora Pod Żurawiem), Latowic (Dzienny Dom Senior +) i Grabowa nad Prosną (klub Harmonia przy kole PZERiI). O odpowiednią oprawę święta zadbał energetyczny zespół Trzy Plus Jeden, który porwał do tańca nawet największych malkotentów.

Organizatorem imprezy był DPS Marszałki wraz ze Stowarzyszeniem Senior z prezes Katarzyną Ceynową-Marzęcką na czele.

Wicestarosta Zofia Witkowska wykorzystała obecność w Marszałkach i obejrzała postęp prac przy wymianie dachu na zabytkowym obiekcie DPS-u. Stan zaawansowania robót wicestarosta omawiała z dyrektor DPS Katarzyną Kulok.