Międzynarodowe spotkanie w ramach Erasmusa

Zaprzyjaźniona z I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrzeszowie młodzież z Belgii, Słowenii, Łotwy i Turcji spotkała się dzisiaj z władzami samorządowymi powiatu oraz miasta i gminy Ostrzeszów. Udanego pobytu w naszym powiecie młodzieży współpracującej w ramach programu Erasmus życzył Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki. Kwestie szkolnictwa na poziomie powiatowym przybliżył gościom członek Zarządu Powiatu, kierownik wydziału oświaty Adam Mickiewicz. Niezapomnianych wrażeń z Ostrzeszowa życzył młodzieży burmistrz Patryk Jędrowiak. Po spotkaniu z samorządowcami zagraniczni goście wezmą udział w zajęciach szkolnych w I LO, jutro czeka ich wycieczka do Warszawy. Jak już wspominaliśmy, jednym z elementów współpracy będzie wspólny polonez na ostrzeszowskim rynku – w środę o godzinie 12:00.

W ramach programu Erasmus I LO będzie gościło 19 uczniów i 10 nauczycieli ze wspomnianych krajów oraz z Macedonii Północnej, którzy przyjadą nieco później.

Sprawdź również