Międzynarodowe kompetencje w życiu zawodowym i społecznym – podsumowanie projektu

Wielojęzyczny, ogólnodostępny podręcznik dla nauczycieli zawierający konspekty lekcji rozwijające umiejętności pracy w międzynarodowym otoczeniu będzie efektem projektu pn. Międzynarodowe kompetencje w życiu zawodowym i społecznym – praktyczne metody nauczania realizowanego przy współudziale Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie.
Projekt był realizowany w konsorcjum polsko-niemiecko-włoskim, a w Zespole Szkół nr 1, który był partnerem merytorycznym projektu, został przeprowadzony etap testowania zajęć.
18 października w Zespole Szkół nr 1 odbyło się seminarium podsumowujące realizację projektu. Założenia i wyniki przedsięwzięcia przedstawiła kierownik projektu dr Magdalena Mazik-Gorzelańczyk  z Fundacji Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego Faveo. W trakcie seminarium połączono się z przedstawicielami Bildungsnetzwerk Magdeburg w Niemczech i Eurocultura we Włoszech, by wymienić opinie i wnioski wynikające z realizacji projektu.
Nabywanie międzynarodowych kompetencji w procesie kształcenia zawodowego – to temat wystąpienia dyrektora Zespołu Szkół nr 1 Dariusza Grzesika, a o Wpływie międzynarodowych kompetencji zawodowych pracowników na rozwój regionalny mówiła inspektor Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego Dominka Grzesiak-Sikora. Seminarium zakończyła panelowa dyskusja pt. Jakich
kompetencji oczekujemy dzisiaj od absolwentów szkół branżowych.
W seminarium, oprócz nauczycieli, dyrektorów i doradców zawodowych, uczestniczył członek zarządu powiatu, jednocześnie kierownik wydziału oświaty starostwa powiatowego Adam Mickiewicz.

Sprawdź również