MDP Myje – ptaki zagnieżdżają budki lęgowe

Są już pierwsi lokatorzy budek lęgowych, jakie Starostwo Powiatowe przekazało OSP Myje. Jak informowaliśmy, strażacy ochotnicy z Myjów prowadzą intensywną działalność proekologiczną – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza sprząta lasy, rozdaje sadzonki drzewek, teraz postanowiła zainstalować przy swojej siedzibie budki dla ptaków. Wydział Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego przekazał strażakom 10 budek lęgowych wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie.

Otrzymaliśmy informację, że budki zostały zainstalowane w połowie marca i część z nich została już zasiedlona.

Jak zapowiada naczelnik OSP Myje dh Marcin Ambroziak, w ramach działalności proekologicznej Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza odwiedzi w tym roku oczyszczalnię ścieków oraz leśną ścieżkę edukacyjną w Przedborowie.