AktualnościWszystkie

Maria Sip z Zespołu Szkół  nr 1 finalistką Akademii Księgowego

21 kwietnia w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Oddział Wielkopolski w Poznaniu, odbyła się uroczysta Gala XIV Turnieju Talentów – Akademia Księgowego. Uczennica Technikum Rachunkowości z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie Maria Sip uzyskała tytuł finalisty etapu centralnego tego konkursu.

Turniej Talentów – Akademia Księgowego jest organizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Do finałowych zmagań dotarło 15 uczniów, w tym uczennica czwartej klasy technikum rachunkowości Maria Sip. Rywalizacja była bardzo wyrównana, poszczególne miejsca dzieliły pojedyncze różnice punktowe. Finaliści wykazali się znakomitą wiedzą z rachunkowości oraz umiejętnościami w obsłudze programów finansowo – księgowych z pakietu INSERT – podkreśla nauczycielka rachunkowości Zespołu Szkół nr 1 Ewa Tomczak, która wraz Bożeną Wasielewską przygotowywała Marię do turnieju.

Galę zainaugurował dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu Krzysztof Redliński. Witając finalistów podkreślił, że już samo znalezienie się w tej elitarnej grupie 15 najlepszych ,,księgowych’’ z całej Polski jest już wygraną. Przemawiali również: dyrektor Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Odział Wielkopolski w Poznaniu Mariusz Noworyta oraz przedstawiciele sponsorów. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz województwa wielkopolskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Zgromadzeni goście wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów poznańskich szkół muzycznych – relacjonuje Ewa Tomczak.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content