AktualnościWszystkie

Mamy nominację do tytułu Modernizacja Roku!

Miło nam poinformować, że powiat ostrzeszowski znalazł się w finale ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. Nominację do prestiżowego tytułu zdobył wyremontowany Dom Pomocy Społecznej w Marszałkach.

Jak poinformował prezes Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa materialnego, komisarz konkursu Roman Pikuła, remont obiektu jako najciekawsza modernizacja przeszedł pomyślnie procedury konkursowe i zakwalifikował się do udziału w finale 28 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w. i jest już na interaktywnej mapie Polski wraz z indywidualną wizytówką obiektu „I etap, 28 edycja”: https://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/4024/object/4091/remont-domu-pomocy-spolecznej-w-marszalkach

W ramach projektu na budynku Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach, który podlega ochronie konserwatora zabytków, wykonano nowe pokrycie dachu wraz z izolacją przeciwwodną. Przebudowano kominy wraz z odgruzowaniem i udrożnieniem przewodów wentylacyjnych, wymieniono stolarkę okienną wbudowaną w dach zgodnie z historycznym wyglądem, wykonano nowe parapety zewnętrzne z blachy tytanowo-cynkowej oraz nowe parapety wewnętrzne drewniane. Ponadto wykonano nowe wywiewki wentylacyjne, rynny, rury spustowe i obróbki blacharskie oraz instalacje odgromowe z pomiarami. Zabezpieczono oraz wymieniono elementy drewniane elewacji.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content