AktualnościWszystkie

Mammografia w mammobusie

Około 30 kobiet w wieku od 50 do 69 lat poddało się badaniom mammograficznym, jakie 26 maja zorganizował Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ we współpracy z samorządem powiatu ostrzeszowskiego. Badania odbywały się w mammobusie, który stanął pod ostrzeszowską Polleną (Pollena wsparła akcję udostępniając miejsce oraz energię elektryczną).

Akcja bezpłatnych badań mammograficznych stała się okazją do spotkania przedstawicieli Zespołu Profilaktyki Zdrowotnej Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z wicestarostą Zofią Witkowską oraz kierownictwem Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. W trakcie rozmów kierownik Zespołu Profilaktyki Zdrowotnej Edyta Sypień-Posłuszna uznała akcję w Ostrzeszowie za bardzo udaną i podziękowała władzom samorządowym powiatu za zaangażowanie i wsparcie akcji. W trakcie rozmów z prezes PCZ Magdaleną Puziewicz-Karpiak i dyrektorem ds. medycznych OCZ Jarosławem Iwaszkiewiczem podkreślano niedocenianą, niestety, rolę profilaktyki zdrowotnej i podjęto ustalenia o stałej współpracy Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia z Zespołem Profilaktyki Zdrowotnej WOW NFZ w Poznaniu.

Koordynatorem przedsięwzięcia z ramienia Zespołu Profilaktyki Zdrowotnej Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ był Bolesław Janas. W akcję promującą badania mammograficzne włączyły się parlamentarzystki: Katarzyna Sójka i Andżelika Możdżanowska.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content