LXVI sesja – środki na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych

Rada Powiatu w drodze uchwały dokonała podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację określonych zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w powiecie ostrzeszowskim w 2023 roku.

Rada Powiatu zaaprobowała propozycję podziału środków zaproponowaną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, która odzwierciedlała potrzeby osób niepełnosprawnych w powiecie ostrzeszowskim. Wcześniej projekt zyskał pozytywną opinię Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

W sumie na realizację zadań związanych z zawodową i społeczną rehabilitacją osób niepełnosprawnych ma do dyspozycji pulę 5 298 585 zł, z czego 5 239 135 zł przeznacza się na rehabilitację społeczną a 59 450 zł – na rehabilitację zawodową.