AktualnościWszystkie

LXIV sesja – zgoda na powierzenie realizacji inwestycji

Rada Powiatu wyraziła zgodę na powierzenie realizacji dwóch inwestycji: przebudowy i modernizacji nawierzchni drogi powiatowej 6232P Trakt Kaliski oraz budowy chodników przy drodze powiatowej 5585 Palaty–Czajków.

Gmina Czajków wystąpiła do Rządowego Funduszu „Polski ład”: Program Inwestycji Strategicznych – VI edycja – PGR z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na przebudowie i modernizacji nawierzchni drogi powiatowej 6232P Trakt Kaliski na terenie gminy Czajków i otrzymała na to zadanie 999 110 zł. W związku z intencją gminy przejęcia finansowania i realizacji inwestycji, Rada Powiatu pozytywnie ustosunkowała się do wniosku gminy i wyraziła zgodę na powierzenie realizacji tej inwestycji gminie Czajków i na dysponowanie odpowiednimi działkami.

Podobnie w przypadku budowy chodników przy drodze powiatowej Palaty–Czajków – Rada Powiatu wyraziła zgodę na realizację inwestycji, która będzie realizowana z budżetu gminy Czajków w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu „Polski ład” – PGR.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content