AktualnościWszystkie

LXI sesja Rady Powiatu – wotum zaufania dla Zarządu Powiatu

Po uprzednim przyjęciu Raportu o stanie powiatu ostrzeszowskiego na dzisiejszej – LXI – sesji, Rada Powiatu w Ostrzeszowie udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania.

Wotum zaufania to podjęta w specjalnym głosowaniu uchwała wyrażająca zaufanie do działalności Zarządu, aprobująca jego bieżącą działalność.

Na podstawie Ustawy o samorządzie powiatowym, zarząd powiatu co roku przedstawia radzie powiatu raport o stanie powiatu. Dokument obejmuje podsumowanie działalności zarządu powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady powiatu i budżetu obywatelskiego. Rada rozpatruje dokument na sesji absolutoryjnej. Nad raportem przeprowadza się debatę, w której oprócz radnych mogą zabierać głos mieszkańcy (po uprzednim zgłoszeniu wniosku popartego 150 podpisami mieszkańców u przewodniczącego rady). Nikt z mieszkańców nie skorzystał z tej możliwości.

Po debacie Rada Powiatu w Ostrzeszowie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu 12  głosami „za”, przy 3 „przeciw” i 2 „wstrzymujących”.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content