LXI sesja Rady Powiatu – absolutorium dla Zarządu Powiatu

LXI sesja Rady Powiatu w Ostrzeszowie była sesją absolutoryjną, w związku z czym zaprezentowano na niej roczne sprawozdanie z wykonania budżetu powiatu ostrzeszowskiego za 2022 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego, a także opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu powiatu ostrzeszowskiego za 2022 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego. Rada zapoznała się również ze sprawozdaniem finansowym, a także z uchwałą Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Zarządu oraz z opinią RIO o tej uchwale i z opiniami pozostałych komisji stałych Rady Powiatu  na temat wykonania ubiegłorocznego budżetu. Po dyskusji Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2022 rok oraz uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu w Ostrzeszowie za 2022 rok.

Sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2022 rok Rada Powiatu przyjęła jednogłośnie. Uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu w Ostrzeszowie za rok 2022 przyjęto dwunastoma głosami „za” przy trzech głosach „przeciw”; dwóch radnych wstrzymało się od głosu.

Serdeczne gratulacje dla Zarządu Powiatu przekazała senatorka RP Ewa Matecka, która w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na konieczność zwiększenia udziału samorządów w podatkach, podkreślając że samorządy nie powinny polegać tylko na dotacjach. Ewa Matecka życzyła samorządowcom między innymi większego dofinansowania do sfery ochrony zdrowia oraz oświaty.