AktualnościWszystkie

LXI sesja – podział środków na rehabilitację osób niepełnosprawnych

Rada Powiatu dokonała korekty podziału środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypadających na realizację określonych zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w powiecie ostrzeszowskim.

Propozycję podziału środków, która uwzględnia potrzeby wykazane przez Powiatowy Urząd Pracy  oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, pozytywnie zaopiniowała działająca przy Staroście Ostrzeszowskim Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Zarząd Powiatu. Rada Powiatu również nie miała wątpliwości co do zasadności zaproponowanego podziału środków i uchwałę w tej sprawie podjęła jednogłośnie.

Kierując się realnymi potrzebami beneficjentów, uwzględniając zainteresowanie osób niepełnosprawnych poszczególnymi formami wsparcia, dokonano korekty planu – zwiększono pulę środków na dofinansowanie uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych oraz na dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych,  w komunikowaniu się i technicznych.

W sumie na rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych powiat ostrzeszowski ma w tym roku do dyspozycji 5 046 578 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content