LX sesja Rady Powiatu – „Program współpracy powiatu ostrzeszowskiego z organizacjami pozarządowymi”

Rada Powiatu w Ostrzeszowie w drodze uchwały przyjęła Program współpracy powiatu ostrzeszowskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2024 rok.

Obowiązek uchwalenia rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi nakłada na organy samorządu terytorialnego Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Zadaniem Programu jest ustalenie jednoznacznych zasad współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi, opartych na partnerstwie i jawności, w celu efektywnego wykonywania zadań publicznych i racjonalnie dysponować publicznymi środkami dla wspólnego dobra lokalnej społeczności.

W dniach od 14 do 20 września 2023 roku przeprowadzone zostały konsultacje społeczne dotyczące Programu. Organizacje pozarządowe nie wniosły do przedstawionego projektu żadnych uwag.

Poniżej prezentujemy pełny tekst Programu współpracy powiatu ostrzeszowskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2024 rok: