LVIII sesja Rady Powiatu – wyrazy uznania i gratulacje

Samorząd powiatowy chcąc wyrazić swoje uznanie dla dokonań państwa Anny i Krystiana Jakóbczaków z Mąkoszyc – laureatów XXII Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku, oraz strażaka Łukasza Kolasy odznaczonego Krzyżem Rycerskim za Męstwo, Ratowanie Życia i Ochronę Mienia, wystosował specjalne listy gratulacyjne, które wręczono na LVIII sesji Rady Powiatu. Listy, kwiaty oraz bony upominkowe wręczył Starosta Ostrzeszowski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Tomaszem Maciejewskim oraz wicestarostą Zofią Witkowską.

Łukasz Kolasa pochodzi z Kobylej Góry, obecnie pracuje w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, kilka lat temu jako strażak ochotnik uratował życie młodemu człowiekowi, który topił się w kobylogórskim zalewie. Młodszy aspirant Łukasz Kolasa jest członkiem Międzynarodowego Modułu Gaśniczego GFFFV Poznań; uczestniczył w misji ratowniczej w Szwecji (2018 rok) i Grecji (2021 rok); nadal też czynnie uczestniczy w akcjach OSP Kobyla Góra.

Pani Anna i Krystian Jakóbczakowie prowadzą przodujące w regionie gospodarstwo rolne o powierzchni 177 ha. Specjalizacją gospodarstwa jest produkcja mleka oraz chów bydła mlecznego i opasowego. Stado podstawowe krów mlecznych liczy 88 sztuk z roczną produkcją mleka ponad 759 tysięcy litrów. Rocznie z gospodarstwa sprzedawanych jest kilkadziesiąt sztuk bydła rzeźnego. Produkcja roślinna w gospodarstwie obejmuje kukurydzę, pszenicę, jęczmień i mieszanki zbożowe. Znaczną część areału zajmują łąki.

Statuetka Siewcy to nie jedyne wyróżnienie dla gospodarstwa Państwa Jakóbczaków. W 2021 r. pani Anna i Krystian zostali laureatami wojewódzkiego konkursu XVIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, a w etapie centralnym otrzymali nagrodę specjalną „za stosowanie udogodnień i rozwiązań technicznych zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym”.