LVII sesja – podział środków na rehabilitację osób niepełnosprawnych

Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypadających na realizację określonych zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w powiecie ostrzeszowskim w 2023 roku. Pula środków PFRON w 2023 roku dla powiatu ostrzeszowskiego wynosi 5 046 578 złotych, z czego 139 000 złotych przeznacza się na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych, a 4 907 578 złotych – na zadania z zakresu rehabilitacji społecznej.

Zarząd Powiatu uwzględniając potrzeby wykazane przez Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie uznał za zasadny zaproponowany podział środków PFRON na 2023 rok. Taki podział środków został też pozytywnie zaopiniowany przez Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych działających przy Staroście Ostrzeszowskim. Rada Powiatu podjęła uchwąłę w sprawie podziału środków jednogłośnie.

Sprawdź również