AktualnościWszystkie

Lotnicze zabiegi ratownicze w lasach

Nadleśnictwo Syców informuje o planowanych zabiegach ograniczania liczebności chrabąszcza majowego z zastosowaniem środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu agrolotniczego (samolotu).
Zabiegi z zastosowaniem środka chemicznego MOSPILAN 20 SP w dawce 0,4 kg/ha planuje się przeprowadzić w terminie od 8 do 31 maja w kompleksie leśnym w okolicach miejscowości: Bałdowice, Pisarzowice, Słupia pod Bralinem, Syców – w polu zabiegowym nr 3 o powierzchni 232,47 ha.
Na obszary objęte planowanym zabiegiem wprowadza się okresowy zakaz wstępu do lasu w terminie od 8 do 31 maja br.
Ponadto na obszarach objętych zabiegiem, po jego wykonaniu, wprowadza się 14-dniowy zakaz zbioru runa leśnego do 14 czerwca br.
Będący przedmiotem zabiegu chrabąszcz majowy Melolontha melolontha jest groźnym szkodnikiem drzewostanów, upraw leśnych, rolniczych i sadowniczych. Najpoważniejsze szkody wyrządzają larwy chrabąszczy pędraki, które obgryzając korzenie sadzonek zagrażają trwałości upraw – podkreśla nadleśniczy Nadleśnictwa Syców Józef Szymański.
Szczegółowe informacje dotyczące zabiegu dostępne są na stronie internetowej nadleśnictwa www.sycow.poznan.lasy.gov.pl oraz pod nr tel. 698 986 127.
Informacje o środku, jaki zostanie zastosowany przy opryskach znajdują się tutaj:

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content