AktualnościWszystkie

Likwidacja azbestu

Trwa nabór wniosków na realizację przedsięwzięć związanych z utylizacją azbestu. Początkowo konkurs był adresowany wyłącznie do gmin, jednak ostatecznie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podjął decyzję o dopuszczeniu do niego także powiatów i związków międzygminnych.
Poziom dofinansowania wynosi 40, 70 lub 100% i zależy od wskaźnika dochodów podatkowych dla danej gminy. Dla wszystkich gmin powiatu ostrzeszowskiego, z wyjątkiem Ostrzeszowa, dotacja wyniesie do 100%; dla Ostrzeszowa – do 70%.
Na spotkaniu z wójtami i burmistrzami, które odbyło się 9 lipca w Starostwie Powiatowym, zdecydowano, że gminy będą składać wnioski osobno.
Jak podsumowuje inspektor Wydziału Budownictwa i Środowiska Damian Lewandowski, do dzisiaj zebrano w sumie 160 wniosków (wraz z wnioskami złożonymi w ostatnich dwóch latach, które z różnych przyczyn nie zostały załatwione). Najwięcej wniosków wpłynęło z Mikstatu – 32, z Grabowa n. Prosną 28, z Ostrzeszowa i Czajkowa po 21, z Kobylej Góry 19 i z Doruchowa 16.
Nabór wniosków potrwa do 30 sierpnia.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content