Dzięki zaangażowaniu LKS Orkan Ostrzeszów w imprezy lekkoatletyczne dla najmłodszych, jeden z dziewięciu eventów Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie przyznanych Wielkopolsce trafił do Ostrzeszowa. 19 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych (klas III i IV oraz V i VI) wzięły udział we wspaniałej sportowej zabawie. Młodsi wybierali 5 z 8 prób. Każdy miał tzw. obiegówkę i po zaliczeniu 5 prób zgłaszał się po odbiór złotego medalu i bogatego pakietu gadżetów. Wszyscy byli zwycięzcami, nie było rywalizacji bezpośredniej, co sprawiło, że zabawa była przednia.
Konkurencje: bieg na 15 m na jednej nodze, wieloskok z miejsca, zwis na drążku na ugiętych rękach, rzut piłką lekarską 1 kg (wyrzut z autu), skok dosiężny, bieg wahadłowy 3×10 m, tzw. brzuszki, przejścia nad płotkiem.
Starsza grupa rywalizowała w trójboju: bieg na 60 m, rzut piłką lekarską, pięcioskok z miejsca. Tu również wszyscy byli zwycięzcami. Sędziami byli starsi zawodnicy klubu Orkan – relacjonuje organizator i trener LKS Orkan Marek Nalepa.
Najlepsze rezultaty w grupie III i IV:
– bieg wahadłowy 3×10 m – Weronika Skoduła,
– bieg na 1 nodze 15 m – Wojtek Świtoń ZSP Rojów,
– przejście nad płotkiem – Wojtek Świtoń ZSP Rojów,
– wieloskok – Wiktoria Kałuża SP nr 2,
– piłka lekarska – Wiktoria Wencel SP nr 2,
– brzuszki – Hubert Chowański SP nr 2,
– zwis na drążku – Gabrysia Szymańska SP nr 2,
– wyskok dosiężny – Weronika Skodułą ZSP Rojów.
W trójboju klas V-VI najlepsi okazali się;
Kamil Kałwiński SP nr 1,
Alan Goba SP nr 2,
Wiktor Wodniakowski ZSP Rojów.
Podziękowania za wielkie zaangażowanie LKS Orkan kieruje pod adresem dyrektora SP nr 2 Jerzego Kurzawy i koordynatora Alojzego Kabata, nauczycieli SP nr 2: Anny Szewczyk, Violetty Nowińskiej, Krzysztofa Kuchty oraz Aliny Błaszczak z ZSP Rojów. Specjalne podziękowania należą się firmie Prima, która ufundowała lody dla wszystkich uczestników zawodów.
Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie – to cykl wydarzeń sportowych organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz partnerów: Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji PWPW oraz fundacji Lotto, adresowanych do uczniów szkół podstawowych. Celem przedsięwzięcia jest zorganizowanie 100 imprez szkolnych i międzyszkolnych dla dzieci w wieku 9-13 lat w formie gier i zabaw lekkoatletycznych w celu zainteresowanie jak największej liczby dzieci lekką atletyką jako najprostszą formą aktywności fizycznej. Od kilku lat obserwujemy systematyczny spadek aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz rosnący odsetek dzieci z nadwagą. (…) Naszym projektem mamy nadzieję zachęcić naszych najmłodszych do aktywności fizycznej, jak również znaleźć następców obecnych mistrzów Polski – wyjaśnia prezes PZLA Henryk Olszewski.