AktualnościWszystkie

Kwalifikacja wojskowa trwa

W Starostwie Powiatowym trwa kwalifikacja wojskowa (kwalifikacja polega na poddaniu się obowiązkowym badaniom lekarskim, na podstawie których powiatowa komisja lekarska określa kategorię zdolności do czynnej służby wojskowej).

Przed powiatową komisją lekarską w Ostrzeszowie, którą kieruje lek. med. Witold Cichoń, staną w sumie 324 osoby – 281 z rocznika podstawowego (2003 r.) oraz 43 osoby z roczników starszych i kategorii „B”. Ze strony służb mundurowych nad kwalifikacją czuwa mjr Włodzimierz Seliga  z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kaliszu.
Powiatowa Komisja Lekarska pracuje w sali konferencyjnej starostwa w godzinach od 8:00 do 14:00, a sala sesyjna pełni funkcje świetlicy dla osób wezwanych do stawienia się do kwalifikacji.  Kwalifikacja wojskowa 2022 potrwa do 20 maja.

Szczegółowe informacje na temat kwalifikacji wojskowej można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Ostrzeszowie w Wydziale Organizacyjnym i Spraw Obywatelskich pok. nr 40, tel. 62 732 00 55/56 oraz w urzędach miast i gmin powiatu ostrzeszowskiego.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content