AktualnościWszystkie

Kurs samoobrony dla kobiet

29 kobiet z 6 gmin skorzystało z propozycji Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie i wzięło udział w warsztatach samoobrony. Warsztaty odbyły się 22 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rojowie.
W programie szkolenia znalazły się podstawowe techniki samoobrony krav maga, podstawy psychologii samoobrony oraz kwestia użycia gazu pieprzowego w samoobronie.

Szkolenie prowadzili doświadczeni instruktorzy samoobrony krav maga oraz KAPAP z Wielkopolskiego Centrum Samoobrony i Bezpieczeństwa w Poznaniu.  Warsztaty rozpoczęły się od nauki rozpoznawania i unikania sytuacji zagrożenia, treningu pewności siebie i zachowania przy spotkaniu z napastnikiem. Instruktorzy tak dobrali techniki, aby były skuteczne a zarazem szybkie do nauczenia.

Zabezpieczenie medyczne warsztatów społecznie zapewnił ratownik Tadeusz Szłapik. W otwarciu kursu uczestniczyła wicestarosta Zofia Witkowska.

Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie warsztatami, prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Barbara Szmaj-Szłapik nie wyklucza kontynuacji kursu. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content