Kurkowi bracia nawiązali współpracę z niemieckim bractwem

Delegacja powiatu ostrzeszowskiego uczestniczyła w uroczystościach z okazji jubileuszu 25-lecia reaktywowania bractwa kurkowego w Derenburgu, gm. Blankenburg (Niemcy). Reprezentacja powiatu udała się do Derenburga na zaproszenie tamtejszych braci kurkowych oraz samorządu Blankenburga – partnerskiego miasta powiatu ostrzeszowskiego. Wizyta w Derenburgu stwarza szanse na zacieśnienie kontaktów i nawiązanie stałej współpracy między bractwami kurkowymi w Ostrzeszowie i Blankenburgu – podkreśla starosta ostrzeszowski Lech Janickim który jest jednocześnie członkiem ostrzeszowskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Ostrzeszowscy bracia kurkowi podczas trzydniowej wizyty odwiedzili Wernigerode i Blankenburg, uczestniczyli w strzelaniu królewskim, jakie odbyło się 1 czerwca, a w niedzielę, 2 czerwca, ubrani w brackie kontusze uczestniczyli w jubileuszowym pochodzie niemieckiego bractwa strzeleckiego. Uroczystości zwieńczyły występy artystyczne oraz strzelanie, które wyłoniło króla gości. Tytuł ten zdobył Krystian Ilski z Jeziorek (gmina Kraszewice). Serdecznie gratulujemy!

Kurkowi bracia z Derenburga odwiedzą powiat ostrzeszowski najprawdopodobniej już jesienią, by wziąć udział w Żniwnym Strzelaniu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Ostrzeszowie.
Ważnym elementem wizyty delegacji powiatu ostrzeszowskiego u zagranicznego partnera była wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Derenburgu. Delegacja powiatu zapoznała się z warunkami funkcjonowania i finansowania placówki, która jest domem dla 60 osób starszych i przewlekle chorych.