Kumulacja wzruszeń – gala z okazji czterech jubileuszy SOSW!

16 kwietnia odbyła uroczysta gala z okazji czterech jubileuszy: 40-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, 20-lecia Stowarzyszenia Radość Niepełnosprawnym, 10-lecia Przedszkola w SOSW oraz 10-lecia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Sala widowiskowa Ostrzeszowskiego Centrum Kultury wypełniła się licznymi gośćmi z zaprzyjaźnionych instytucji i ośrodków wsparcia. Organ prowadzący, którym jest samorząd powiatowy reprezentowali: starosta Lech Janicki, wicestarosta Zofia Witkowska, członek Zarządu Powiatu Adam Mickiewicz, sekretarz powiatu Ireneusz Jeziorny i skarbnik powiatu Urszula Mikołajczk-Machoł. Wśród urodzinowych gości znalazła się posłanka Katarzyna Sójka, przedstawiciele samorządu miasta i gminy Ostrzeszów oraz liczni przyjaciele Ośrodka, wśród nich artysta malarz Szymon Chwalisz. Gośćmi jubileuszowej gali byli także zaprzyjaźnieni artyści z Mam Teatr z Warszawy: Marzanna Graff I Aleksander Mikołajczak.

Porywającą część artystyczną przygotowali podopieczni Ośrodka – od najmłodszych przedszkolaków po absolwentów wraz ze swoimi nauczycielami i opiekunami; niezapomniany występ wokalny przygotowali pracownicy SOSW.

[…] Mamy dziś okazję do wspominania tego, co było i pochylenia się nad teraźniejszością i snucia wizji przyszłości. Każdy jubileusz bowiem łączy tradycję z nowoczesnością a doświadczenie z młodością. Jednak dawniej i dziś nasza szkoła nigdy nie była jedynie miejscem czy instytucją, ale zawsze zwartą społecznością tworzona przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi, którzy oddali szkole swoje umiejętności, entuzjazm i serce. […] Wkraczamy w  nowoczesne technologie, ale nadal najważniejszy jest młody człowiek, który pełen ufności wkracza w mury naszej placówki. Staramy się sprawić, aby uwierzył w swoje siły, nie bał się marzyć i sięgać gwiazd – mówiła w swoim wystąpieniu dyrektor SOSW Katarzyna Kokoszko-Hodyjas, której ojciec Bronisław przed czterdziestu laty tworzył Ośrodek. Na sali była obecna również małżonka pierwszego dyrektora Bronisława Kokoszki – pani Jolanta.

Po uroczystej gali uczestnicy uroczystości udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, by zwiedzić szkołę i obejrzeć okolicznościową wystawę.

Sprawdź również