AktualnościKonwent Powiatów Województwa WielkopolskiegoWszystkie

Konwent w powiecie 100 jezior

W dniach 14-15 lipca 2020 roku odbył się Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego w miejscowości Białokosz w pięknym powiecie międzychodzkim. Na zaproszenie Przewodniczącego Konwentu Lecha Janickiego oraz gospodarza konwentu starosty międzychodzkiego Rafała Litke, odpowiedział również Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wraz z dyrektorami Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W posiedzeniu wzięli udział ponadto Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jadwiga Kuczma- Napierała oraz Andrzej Żarnecki Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

Wielkopolscy starostowie pod przewodnictwem starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego pochylali się nad tematami związanymi z aktualną sytuacją związana z epidemią koronawirusa oraz ASF w województwie wielkopolskim, gospodarką niskoemisyjną, energią odnawialną, a także sytuacją finansową Domów Pomocy Społecznej w Wielkopolsce i sytuacją finansową publicznej służby zdrowia.
Popołudniem wielkopolscy starostowie pod przewodnictwem starosty międzychodzkiego Rafała Litke udali się na wycieczkę po krainie 100 jezior.
Zwiedzili Muzeum Opalińskich w Sierakowie, Hurtownię Ogrodniczą Bogdana Królika w Chrzypsku Wielkim, a także odwiedzili punkt widokowy w Łężeczkach z kultowym pomnikiem grzyba.