Konwent Powiatów Województwa WielkopolskiegoWszystkie

Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego

Starostwie powiatów Wielkopolski przez dwa dni, tj. 21 i 22 marca obradowali w Wągrowcu, gdzie dyskutowali o kwestiach istotnych dla samorządów. Gospodarzem konwentu był starosta wągrowiecki Tomasz Kranc. Posiedzeniom przewodniczył Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki wybrany na to stanowisko na poprzednim Konwencie.

Pierwszego dnia samorządowcy m.in. zapoznali się z planem działania na rzecz zatrudnienia w województwie wielkopolskim na 2019 rok, który został przedstawiony przez wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu Sławomira Wąsiewskiego. Dalsza część posiedzenia została zdominowana przez temat sytuacji finansowej domów pomocy społecznej w Wielkopolsce. Został również wybrany przedstawiciel Konwentu do Wojewódzkiej Rady do Spraw Potrzeb Zdrowotnych funkcję tę w radzie pełnił będzie starosta wolsztyński Jacek Skrobisz

W piątek starostowie wzięli udział w otwarciu Powiatowych Targów Edukacyjnych w Wągrowcu następnie rozpoczęto posiedzenie i omówione zostały m.in. oferta Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych, następnie starostowie dyskutowali na temat sytuacji finansowej publicznej służby zdrowia. Informację na temat sytuacji szpitali powiatowych w świetle obowiązujących przepisów przedstawił prezes Zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych Waldemar Malinowski. Ostatnim z punktów posiedzenia była informacja Wojewody Wielkopolskiego z uwzględnieniem zmian w ratownictwie medycznym, które przedstawił dyrektor Wydziału Zdrowia Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Damian Marciniak a także rozmawiali o bieżącym naborze wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, o szczegółach prowadzonego naboru i kryteriach poinformował zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Rolnictwa Tomasz Małyszka.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content