Konwent Powiatów Województwa WielkopolskiegoWszystkie

Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Pile

Trwa dwudniowe posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego. Wielkopolscy starostowie pod przewodnictwem starosty ostrzeszowskiego Lecha Janickiego obradują w Pile.

Wczoraj Konwent Powiatów wraz z członkami Wielkopolskiego Związku Szpitali dyskutował o sprawach bieżących szpitali i o ustawie o szczególnej opiece geriatrycznej (temat przedstawiła radca prawna Związku Powiatów Polskich Bernadeta Skóbel). O sytuacji domów pomocy społecznej rozmawiano z dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Moniką Donke-Cieślewicz, a o opiece wytchnieniowej z przedstawicielami Zarządu Stowarzyszenia Dyrektorów Domów Pomocy Społecznej. O współpracy między Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a samorządami powiatowymi mówiła dyrektor Oddziału Wielkopolskiego PFRON Anna Skupień.

Gościem pierwszego dnia obrad był Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński.

Dzisiaj (6 października) w porządku obrad Konwentu Powiatów znajdą się takie zagadnienia jak:
– współpraca Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z samorządami powiatowymi (z udziałem  Jolanty Ratajczak z WFOŚiGW w Poznaniu),
– Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (z udziałem prezesa Zarządu „Szpitale Wielkopolski”),
– realizacja zadań inwestycyjnych i modernizacyjnych (z udziałem dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa WUW w Poznaniu),
– realizacja i finansowanie zadań inwestycyjnych w ramach „Polskiego ładu”.