AktualnościKonwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego

Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego – Poznań 13 maja 2019 roku

13 maja na zaproszenie przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego – starosty ostrzeszowskiego Lecha Janickiego do Poznania zjechali wielkopolscy starostowie. Służba zdrowia, inwestycje na drogach wojewódzkich oraz bezpieczeństwo to główne tematy posiedzenia. Gospodarzem Konwentu był starosta poznański Jan Grabkowski, który przedstawił bieżące informacje związane z pracami Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, w której jest przedstawicielem Konwentu.

Starostowie obrady rozpoczęli od finasowania szpitali w Wielkopolsce. Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia  p. Agnieszka Pachciarz zaprezentowała informację z realizacji i finansowania umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ) Szpitali Powiatowych z terenu Wielkopolski czyli tzw. sieci szpitali. Nad kwestią finasowania placówek pochylił się również Prezes Wielkopolskiego Związku Szpitali Powiatowych Tomasz Paczkowski, który na posiedzenie przybył z przedstawicielami zarządu omawiając trudną sytuację szpitali powiatowych w Wielkopolsce za pierwszy kwartał 2019 roku.

Kolejnym punktem posiedzenia była informacja na temat planowanych inwestycji na drogach wojewódzkich w 2019 roku. Temat ten zreferował p.Paweł Katarzyński – dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, podsumowując zrealizowane inwestycje w 2018 roku a także przedstawił zadania zaplanowane oraz w trakcie realizacji z planowanym zakończeniem w 2019 roku. Dyrektor poinformował, że budżet Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich na rok 2019 wynosi 328,2 mln złotych.

Ostatnim punktem obrad było omówienie efektywności wielkopolskiej policji w wybranych obszarach. Informację przedstawił insp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. Komendant omówił stan bezpieczeństwa, zaangażowanie służb, inwestycje oraz działania prospołeczne oraz współpracę z samorządem.

 

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content