Konwent Powiatów Województwa WielkopolskiegoWszystkie

Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego – Mikorzyn

W dniach 13 i 14 czerwca w Mikorzynie (pow. koniński) odbywało się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego. Obradom przewodniczył Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki, a gospodarzem spotkania był Stanisław Bielik – Starosta Koniński.
Pierwszego dnia starostowie obradowali nad sytuacją finansową Domów Pomocy Społecznej. W zawiązku z tematem gośćmi posiedzenia byli: Justyna Pawlak w zastępstwie Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Monika Donke-Cieślewicz oraz wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Domów Pomocy Społecznej Janusz Krawiec.
Drugi dzień obrad zdominowała sytuacja finansowa publicznej służby zdrowia. Gośćmi starostów byli: Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wydziału Zdrowia WUW Liwia Polcyn-Nowak, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dariusz Dymek, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa WUW Tomasz Małyszka oraz prezes Zarządu Wielkopolskiego Związku Szpitali Powiatowych Remigiusz Pawelczak.